Γήπεδο Ολύμπου
Διαιτητής : Μαργαρίτης
 Οι παίκτες του Α.Ο. Κέρκυρα αμέσως μετά τη λήξη του αγώνα

Με το δεξί και τέσσερα γκολ άρχισε το Πρωτάθλημα για τον Α.Ο. Κέρκυρα

Με γκολ των Ρέτση, Κουλούρη Θ., Σκεύη και Κατσαρού Σ. η ομάδα μας επικράτησε στο γήπεδο του Ολύμπου της νεανικής Θύελλας.

Κυριακή, 18/10/2020

Εύκολη νίκη απέναντι στην - γεμάτη νέους και πολλά υποσχόμενους ποδοσφαιριστές - Θύελλα πέτυχε ο Α.Ο. Κέρκυρα για την πρώτη αγωνιστική του Πρωψταθλήματος Α' Κατηγορίας της ΕΠΣ Κέρκυρας.

Ο αγώνας έγινε στις 12:00 στο γήπεδο του Ολύμπου στα Κανάλια. Το σκόρ άνοιξε στο 15' με τον συνήθη ύποπτο Σπύρο Ρέτση. Ο Θωμάς Κουλούρης ήταν αυτός που διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα μας στο 30ό λεπτό. Με αυτό το σκόρ οι δυο ομάδες μπήκαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Γιάννης Χονδρογιάννης πραγματοποίησε αρκετές αλλαγές σε πρόσωπα και σχήματα. Το τρίτο τέρμα του Α.Ο. Κέρκυρα ήρθε στο 61' με τον Πέρι Σκεύη ενώ ο νεοαποκτηθείς Σπύρος Κατσαρός έκανε το 4-0 στο 66'

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Α.Π.Σ. Θύελλα (Φ. Βαρσάκης) : Ζερβός, Κοσκινάς, Σπίνουλας, Κουτουφάρας, Κρεμώνας, Τόμπρος, Βαγγαλάτης Γ., Δοκανάρης (46' Πουλημένος), Ανδριώτης, Βαγγαλάτης Ν., Μουμούρης

Α.Ο. Κέρκυρα (Γιάννης Χονδρογιάννης) : Αυλωνίτης, Θεόδοτος, Κάσης, Κατσαρός Ν., Σκολαρίκης (63' Φαϊτάς), Σπάτουλας, Ιμέρης (46' Γουλιαρμής), Κολυτάς Γ., Ρέτσης (63' Κατσαρός Σ. (74' Σουρβίνος)), Κουλούρης Θ., Καρύδης (46' Σκεύης)