Αρχική σελίδα » ΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑ – ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ 1-0: Η συνέντευξη Τύπου

ΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑ – ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ 1-0: Η συνέντευξη Τύπου

Ο Βαγγόπουλος και ο Τσιώλης κατά τη σημερινή συνέντευξη Τύπου

Σχετικοί αγώνες
Α.Ο. Κέρκυρα - Θρασύβουλος 1-0
Β' Εθνική 2007-2008/23η αγ. 05/04/2008

Στη συνέντευξη Τύπου μετά το τέλος του σημερινού αγώνα, μίλησαν ο συνεργάτης του Αλέξη Αλεξανδρή, ο Θοδωρής Βαγγόπουλος, και ο προπονητής του Θρασύβουλου, ο Σάκης Τσιώλης:

ΘΟΔΩΡΗΣ ΒΑΓΓΟΠΟΥΛΟΣ:
«Ήταν μια δίκαιη νίκη για την ομάδα της Κέρκυρας, απέναντι σε έναν πάρα πολύ καλό αντίπαλο. Για τον Θρασύβουλο γνωρίζαμε ότι είναι καλή ομάδα και στο δεύτερο ημίχρονο απέδειξε ότι δίκαια βρίσκεται στις πρώτες θέσεις του Πρωταθλήματος. Ήταν μια σημαντική νίκη για εμάς, η οποία επιτεύχθηκε μετά από ένα πάρα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν για εμάς περισσότερο αμυντικό και κυριάρχησε η δύναμη και το πάθος, αλλά και η θέληση των παιδιών να διαφυλάξουν αυτό το 1-0 που έγινε στο πρώτο ημίχρονο. Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά. Θέλουμε, όλο το ποδοσφαιρικό τμήμα, να αφιερώσουμε αυτή τη νίκη στον Πρόεδρό μας κ. Καλογιάννη και στα μέλη του Δ.Σ. της ΠΑΕ, που όλο αυτό τον καιρό μας στήριξαν, όταν δεν είχαμε τα αποτελέσματα που θέλαμε. Η Διοίκηση ήταν κοντά μας και νομίζω ότι είναι η ώρα, μέσα από τη σημερινή μας νίκη, να τους πούμε ένα ευχαριστώ. Σε καμία περίπτωση δεν θέλουμε να κριτικάρουμε τη διαιτησία, αλλά νομίζω πως όλοι είδατε ποια ήταν σήμερα η συμπεριφορά των συγκεκριμένων διαιτητών. Η συνέχεια για εμάς είναι πολύ πιο δύσκολη. Θέλουμε σε κάθε αγωνιστική να αποδεικνύουμε ότι αυτή η ομάδα μπορεί πολύ περισσότερα πράγματα και σίγουρα η βαθμολογική θέση που έχει την αδικεί. Θα προσπαθήσουμε, βλέποντας αγώνα τον αγώνα, να τερματίσουμε όσο πιο ψηλά γίνεται στη βαθμολογία. Θα κάνουμε τον φίλαθλο κόσμο της Κέρκυρας και αυτούς που πραγματικά αγαπούν την ομάδα, να χαμογελούν. Την Τετάρτη έχουμε παιχνίδι με τον ¶γιο Δημήτριο, το οποίο και αυτό πρέπει να το κερδίσουμε. Θέλω να ευχηθώ στην ομάδα του Θρασύβουλου και στον φίλο Σάκη να βγουν πρωταθλητές. Είναι μια πάρα πολύ καλή ομάδα».

ΣΑΚΗΣ ΤΣΙΩΛΗΣ:
«Ήταν ένα παιχνίδι το οποίο και οι δύο ομάδες ήθελαν να κερδίσουν πάρα πολύ. Στο πρώτο ημίχρονο η Κέρκυρα πίεσε και πέτυχε ένα όμορφο γκολ. Στο τέλος του ημιχρόνου εμείς είχαμε μια ανεπανάληπτη ευκαιρία, στην οποία ο Συμεωνίδης απέκρουσε ενστικτωδώς. Στο δεύτερο ημίχρονο προσπαθήσαμε να αντιδράσουμε. Αυτή η ήττα ήταν δύσκολη για εμάς, αλλά προχωράμε. Έχουμε αρκετά παιχνίδια μπροστά μας. Συγχαρητήρια στην Κέρκυρα».