Αρχική Σελίδα | Επικοινωνία | Forum | Gallery | 'Υμνος
Αρχική σελίδα » Με έξι γκολ επι των Βιταλάδων προκρίθηκε ο Α.Ο. Κέρκυρα στην επόμενη φάση του Κυπέλου

Σάββατο, 03/10/2020
Οι παίκτες του Α.Ο. Κέρκυρα πανηγυρίζουν το γκόλ του Κουλούρη

Με σκορ 6-1 η ομάδα μας πέρασε με εμφατικό τρόπο στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΚ στο γήπεδο του Κοντοκαλίου.

H ομάδα μας προηγήθηκε στο 16ο λεπτό με γκόλ του Σπύρου Ρέτση ύστερα από ασίστ του Θωμά Κουλούρη. 10 λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Ποσειδώνα να σκοράρει με τον Βάρελη να κάνει το 1-1. Το σκορ αυτο διατηρήθηκε μόλις για 3 λεπτά αφού ο Θωμάς Κουλούρης σκόραρε μετα απο ασιστ του Ρέτση κάνοντας το 2-1, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Α.Ο. Κέρκυρα μπήκε δυνατά και στο 59' κέρδισε πέναλτι με τον Σουρβίνο, το οποίο ανέλαβε να εκτελέσει εύστοχα ο Κουλούρης, o οποίος διπλασίασε και τα προσωπικά του τέρματα. Μεσολάβησε ενα ακυρωμένο γκολ του Ρέτση στο 76' και ακολούθησε μπαράζ γκολ, αρχικά στο 83' με τον Πέρη Σκεύη στο ντεμπούτο του με τα κυανέρυθρα και στο 85' επίσης με τον ίδιο παίκτη να κάνει το 5-1. Το τελικό 6-1 σημείωσε ο Χρήστος Ιμέρης στις καθυστερήσεις.

Συνθέσεις

Α.Ο. Κέρκυρα (Γιάννης Χονδρογιάννης): Αυλωνίτης (80' Μποζίκης), Θεόδοτος, Κάσης, Κατσαρός, Σκολαρίκης, Φωτιάδης, Σουρβίνος (70' Ιμέρης), Κολυτάς (70' Σκεύης), Ρέτσης, Κουλούρης Θ. (80' Αλεξάκης), Κουκέσης (38' Γουλιαρμής)

Ποσειδώνας Βιταλάδων (Στέφανος Βάρελης): Βάρελης Α, Μυρίλλας, Βάρελης Α, Πλασκασοβίτης, Κάντας, Βάρελης Ε., Βάρελης Φ., Βάρελης Α, Μικρούλης (76' Βάρελης Θ), Κουλούρης, Κουτρούλης (46' Βούλγαρης)